Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Twitter Ne Zaman Açılacak?

Twitter Ne Zaman Açılacak?

Twitter Ne Zaman Açılacak?
21.03.2014 Cuma 11:12
Bu Habere 18 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5527 Defa Okunmuştur
BTK tarafından yapılan açıklamada, "Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verilecektir" denildi.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Basın ile İlişkiler Müdürlüğü tarafından Twitter'ın mahkeme kararı ile kapatılması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verilecektir" denildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, 5651 sayılı Kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre çalışmalarını yürütmektedir. Vatandaşlarımızın şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları verilmiştir. Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na ulaşmış ve Başkanlığımız tarafından içeriğin çıkarılması Twitter'dan istenmiştir.

Ancak, mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır. Yurtdışı merkezli sözkonusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter'a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür. Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verilecektir."

"KİŞİLİK HAKLARININ VE ÖZEL HAYATIN GİZLİLİK İHLALİ NEDENİYLE ERİŞİM ENGELLENDİ"

Vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararlarının verildiği kaydedilen açıklamada, "Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na ulaşmış ve başkanlığımız tarafından içeriğin çıkarılması Twitter'dan istenmiştir. Ancak, mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır.

Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından; mahkeme kararları doğrultusunda Twitter'a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür." denildi.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  21.03.2014 23:03
  mahsun
  kapattıysa vardır bildiği bir şey inadına tayip inadına akp allah başımızdan eksik etmesin kılıçdaroğlunun eline düşmeyelim allah korusun tabikide
 • Misafir
  21.03.2014 19:06
  Gündem TWİTTER
  MAŞALLAH AKP GÜNDEMİ İYİ BELİRLİYOR.BAŞBAKANIN HİÇ İŞİ YOK TWİTTER İLE UGRAŞIYOR EY ALLAHIM NE HALLERE DÜŞTÜR MİLLET AYA GİDİYOR BİZ NE İŞLERLE UGRAŞIYOR EY BÜYÜK ALLAHIM
 • Misafir
  21.03.2014 17:51
  :)
  şimdi herşey bitti bu seferde Twitter davasımı başlattnız...
 • Misafir
  21.03.2014 17:23
  Alex125
  Twitter'in kapanma sebebini yorumlara bakınca hiç birinizin görmediğini ve bilmediğini varsayarak bir açıklama yapmak istiyorum.
  Twitter ve facebook üzerinden propagandalar yapılıyordu (hatırlarsanız gezi gibi.).Burada facebook kişisel verilere erişime açıktı ve kimler propaganda yapıyorsa bunlar fişleniyordu ve onların üzerine gidiliyordu.Ancak twitter kişisel verileri saklama gerekçesiyle vermiyordu.Bu durum hakkında defalarca davalar açıldı ancak twitter yine vermedi.Şimdi bir günlük yasak da olsa o verilere erişme peşinde.Avukatlar ile yapılan görüşmelerden bu çıkıyor.Bu yüzden artık attığınız tweetlere biraz daha dikkat etmeniz önerilir.
 • Misafir
  21.03.2014 17:16
  onlar uymazlar
  bizim memleketimizde bu twitter kuran gibi bir mühendizimiz yokmu onların amacı zaten memleketimizi karıştırmak bence hiç açılmasın
 • Misafir
  21.03.2014 17:09
  OLUMLU YÖNLERİ GÖRMEYİN ZATEN!
  ANLATTIĞINIZ ZARARLI YÖNLERİ KADAR DA OLUMLU YÖNLERİ VAR! DÜŞÜNÜP, KONUŞUN!
 • Misafir
  21.03.2014 16:32
  twitter değil senin kişisel hak ve özgürlüğün diyen
  senin kişisel hak ve özgürlüğün bir başkasının kişisel hak ve özgürlüğünü ihlal ettiğin yerde biter.twitter yasaklandı diye yaygara yapıyorlar bu twit atanlar uzaydanmı atıyorlar.yasaklandı diye yaygara basanlar başka amaçlarla kullanıyorlar demekki onu yapamadıkları için çırpınmaları.
 • Misafir
  21.03.2014 15:47
  DİKDATÖR HA YAZIKLAR OLSUN
  DİKTA REJİMİ DİYENLER TEK PARTİLİ CUMHURİYET HALK PARTİLİ GÜNLERİ İYİ ARAŞTIRALIM ONUN BUNUN LAFINA BAKIP YANLIŞ KONUŞMAYALIM...
 • Misafir
  21.03.2014 15:07
  RTE
  Hiç kimse RTEyi savunmasın çünkü burda konu twitterin kapatılması değil asıl konu, RTEnin diktatörlüğüdür. twitterde RTE adına eylemler yapılıyor o yüzden kapattı.

  RTEyi savunanlar gerçekten kişilik haklarının ihlali olarak mı görüyor twitteri yani başa gelmek için diktatörlüğünü koydu ben ne dersem o muhalefeti ezdi geçti anlamında diktatörlüğünü koydu ortaya
 • Misafir
  21.03.2014 14:42
  ohhhh
  Şimdi yiyin birbirinizi. O küfürleri icinizde kac gün tutacaksınız bakalım.