Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma
08.06.2012 Cuma 02:57
Bu Habere 79 Yorum Yapıldı
Bu Haber 21050 Defa Okunmuştur
Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerginlik gittikçe tırmanıyor. Bölgeden gelen bilgiler çatışmaların şiddetlendiği yönünde...
İki gün önce 5 Azerbaycan askerinin şehit olmasıyla başlayan olaylar, dün Ağdam şehrinde Azeri köyünü basan 11 ermeni askerinin öldürülmesi ve birinin de rehin alınmasıyla doruğa çıktı. Bu haberler Ermeni ve Azerbaycan resmi makamlarınca da doğrulandı.

Bölgedeki yerli halkın verdiği bilgiye göre şu anda şiddetli çatışmalar oluyor. Azerbaycan savaş uçakları da Fuzuli ve Ağdam üzerinde uçuşlara başladı. (Ermeni tarafından pek bilgi gelmiyor.)

Şu sıralarda Iğdır'da bulunan Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da blgeden çatışma seslerinin duyulduğunu haber veriyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise halkı paniğe sevk etmemek için açıklama yapmaktan kaçınıyor ve seferberlik ilanı yapılmıyor..

Resmi bir bilgi olmaması ile birlikte şu ana dek 40 Ermeni askerinin öldürüldüğü bildiriliyor.

Dün Türk Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu acil olarak Bakü'ye gitmişti. Bu arada Azerbaycan radyolarından seferberlik ilan edildiğinin duyurulduğu da gelen bilgiler arasında...
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  09.08.2014 13:14
  ........
  azerbeycan bizim canımız kardeşimizdir her zaman burdayız ve savaşa hazırız
 • Misafir
  11.06.2012 15:59
  haber malesef doğru
  arkadşlar desteğinim ıçın teşekkürler.seferberlık hala yok ama sınırda sürekli çatışmalar oluyor.dün itibariyle rus uçakları sinrda uçuyor
 • Misafir
  08.06.2012 23:31
  Gardaslarımızın Yanındayık
  Azerbeycan gardasımızdır herzaman yanındayız
 • Misafir
  08.06.2012 21:39
  BU MESELEDE GEÇ KALINDI
  Bu ermeniler ta işgal esnasında türkiyenin aktif destegi ile püskürtülmeliydi
  şimdi bu iş buraya gelmez ermenilerde bu kadar şımarmazlardı
  bu saatten sonra türkiye olarak havadan karadan ve stratejik olarak aktif bi şekilde azerbaycana tam desdtek vererek ermenilere hak ettikleri ve gecikmiş hesabımızı sormanın zamaı olup zamanda bu zaman şimdiki zaman yani bu gündür,
 • Misafir
  08.06.2012 21:15
  ne savaşı
  ahmet şafak azerbaycan ile görüştü böyle bişe yok
 • Misafir
  08.06.2012 21:02
  kara tk
  tamam o zaman eyer savas cikarsa turkler azerilere nasil destek yapacak? mesela neyle? hakkaten butun turkler bu savasa katilacaklarmi?
 • Misafir
  08.06.2012 20:26
  Azerbaycan kardeslerimiz
  Ben türkiyenin her türlü askeri destegi saglamasini tüm kalbimle isterim, sonucda onlarda bizim icin bu destegi saglayacagina inaniyorum, Türkiye senelerdir azerbaycanla kardes buna göz yumulmicani cani gönülden inaniyorum.
 • Misafir
  08.06.2012 20:13
  Tv'lerde göremiyorum.
  Sırf bu haberi tv den görmek için sabahtan beri haber kanallarına bakıyorum ama bir haber göremedim. doğruluğunu kanıtlayacak birileri var mı ?
 • Misafir
  08.06.2012 19:56
  türkiye ne yapıyor
  türk ordusu derhal ermenı sınırına yürümeli gerekırse bu savaşta azarilere destek vermelıyız....
 • Misafir
  08.06.2012 19:55
  bu savaşı önleyin
  Azarbaycan ile ermenistan arasında bir savaş çıkarsa büyük ihtimal rusya ermenistan tarafını tutacak neden ermenistanda hem rus birlikleri hala var hemde ermenistan rusyanın hala müttefiki karşılığında Azerbaycan ise şu an Nato tarafında yani eğer bir savaş çıkarsa Nato ve abd Azerbaycanın yanında olmak zorunda neden Azerbaycan kutubun nato tarafında olması hem abd ve natonun prestiji sebebiyle eğer abd ve nato işe rusya karışınca devreye girmezse nato ve abd nin güvenilirliği iyice sorgulanır hale gelir hem doğu blokunda olupta natoya geçen diğer çiçeği burnunda doğu blokundan geçen yeni üyeler tarafından hemde bizzat natonu kurucusu ve abd den sonra 2. büyük orduya sahip Türkiye tarafından... burada natonun ve abd nin rusyanın olası çıkışını önlemesi gerekmektedir. eğer bir savaş çıkarda bu savaşa rusya müdahil olur veya olmaya teşebbüş ederse karşısında nato ve abd tutumu ve prestij durumu gözeterek müdahil olmalı yoksa ortada natonun sade ismi kalır. bu savaşı önleyin ama ermenistan haksız şekilde işgal ettiği Azerbaycan topraklarının tamamından kesin hemen çekilsin.