Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Ateist Olduğunu Söyleyen Fazıl Say Dine Hakaretler Yağdırdı

Ateist Olduğunu Söyleyen Fazıl Say Dine Hakaretler Yağdırdı

Ateist Olduğunu Söyleyen Fazıl Say Dine Hakaretler Yağdırdı
06.04.2012 Cuma 16:10
Bu Habere 180 Yorum Yapıldı
Bu Haber 77746 Defa Okunmuştur
Piyanist Fazıl Say şimdi de İslama hakaretle gündeme geldi. Ezan okuyan müezzinle dalga geçen Say, Cenneti meyhaneye ve kerhaneye benzeten mesajı da sayfasında paylaştı. Say'ın paylaştığı mesajlardan biri şöyleydi: 'Tanrı; uğruna yaşayacağın bir şey mi, öleceğin bir şey mi yoksa hayvanlaşıp öldüreceğin bir şey mi?? Bunu da düşün!!' Tepkiler üzerine geri adım atan Say, "Üzüntülerini" dile getirirken bu sefer hakaretlerini; densizliği haber yapanlara yöneltti.
Fazıl Say, milli ve manevi değerlere duyduğu kini her ortamda dile getirmeye devam ediyor... Say'ın hedefinde şimdi de İslam var... Dine ve inananlara yönelik hakaretlerini ardı ardına sıralayan Say, 'kenef üslubu' ile "Bilmem farkettiniz mi ama nerde yavşak adi magazinci hırsız şaklaban varsa hepsi allahçı, bu bir paradoks mu?" diye yazdı. Fazıl Say'ın sergilediği küstahlık sadece bunlarla da sınırlı değil... İşte o haberin detayları: 

Twitter kullanıcıları Fazıl Say'a dine ve ezana hakaret içeren mesajı nedeniyle çok sert ifadeler kullanılırken, Fazıl Say sert eleştiriler karşısında susmayı tercih etti.

EZANI OKUYAN MÜEZZİNLE DALGA GEÇTİ

Piyanist Fazıl Say'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter'da kendi sayfasında paylaştığı "Muezzin 22 saniyede okudu aksam ezanını yahu. Prestissimmo con fuco!!! Ne acelen var? Sevgili? Rakı masası?" twitiyle sosyal medyada ortalık bir anda karıştı.

İSLAM DİNİNE HAKARET ETTİ

İslam dini değerleriyle dalga geçen Fazıl Say, kendisi gibi düşünen takipçilerinin mesajlarını retweetlerken, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da İslam dinine hakaret etmeye devam etti. İşi daha da ileriye götüren Fazıl Say, "Tanri, ugruna yasayacagin bir sey mi olecegin bir sey mi yoksa hayvanlasip oldurecegin bir sey mi ?? Bunu da dusun!!" twiti ile dine hakaret etmeye devam etti.

"Bilmem farkettiniz mi ama nerde yavşak adi magazinci hırsız şaklaban varsa hepsi allahçı, bu bir paradoks mu?" diyen Say'a tepkiler gecikmedi.

NİHAT DOĞAN VE EROL KÖSE DE TARTIŞMAYA KATILDI

Fazıl Say'ın İslam dinine hakaret içeren twitlerine Nihat Doğan, Erol Köse ve Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek de tepki gösterdi. Erol Köse "Bu Fazil Say 'ın küçükken topu inşaata kaçmış... . O yuzden hep salyalı... . Rabbim seni çarpmış ama emin ol ilk gördüğümde ben de çarpacam seni sen kimsin de ulvi degerlerle dalga geçmektesin!!! edep yahu" mesajını takipçileriyle paylaşırken, Nihat Doğan ise "senin ağzının yamukluğunu düzeltiriz amma yüreğinin yamukluğunu nasıl düzeltiriz onu da ben bilmiyorum :) şeytanın ile mutlu ol" twitiyle Fazıl Say'a yanıt verdi Osman Gökçek ise "Senin insanların inaçlarına hiç mi saygın yok ? Stajer provakatör. Bu memlekette yaşayanlara karşı nasıl bu kadar saygısız olabilirsin.senin heryerin sanatçı olsa ne olur milletin inancına saygısı olmayan bir stajer provakatörsün. Milletinin inancina saygi duy diyince yuklenince sana geri vites yap bakalim HADDİNİ BİLECEKSİN Fazil." diye yazdı.

İSLAM KARŞITLARINA DESTEK VERDİ

İslam karşıtı kesimin mesajlarını kendi sayfasında yayınlayarak İslam'a saldırıyı tetikleyen Fazıl Say, İslam karşıtı kesimi de harekete geçirdi. Say, kendi sayfasında İslam karşıtlarının İslam dinine çirkin sözler ve hakaretler içeren mesajlarını paylaşarak, İslam'a saldırıyı destekledi.

İşte Fazıl Say'ın sayfasından paylaştığı İslam karşıtlarının gönderdiği mesajlarından bazıları:

ibrahim A. ‏ ateistim ve bunu bu kadar rahat söyleyebildiğim için gururluyum

Ogan E. ‏ bizim ordaki imam blues tarzı ezan okuyor.Biraz kassa Berklee ye girer.

gökçen ‏ Ben ateistim :) diğer yarısını bilmem :))

Melih Y. ‏ irmaklarindan saraplar akacak diyorsun, cenneti ala meyhane midir?her muminine 2 huri verecegim diyosun, cenneti ala kerhane midir?

Eser E. ‏ bilmem farkettiniz mi ama nerde yavşak adi magazinci hırsız şaklaban varsa hepsi allahçı, bu bir paradoks mu?

ÇOK KİŞİ ATEİST OLMUŞTUR


Piyanist Fazıl Say gecenin sonunda Twitter'a veda ederken son olarak "Bu aksam cok kisi ateist olmustur sagolsunlar" mesajını paylaştı.

SAY TEPKİLER ÜZERİNE BU AÇIKLAMAYI YAPTI

Fazıl Say bir açıklama yaparak "üzüntülerimi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum" dedi, ancak üzüntülerini belirtirken de hakareti elden bırakmadı.

Twitter'da paylaştığı Ömer Hayyam şiiri ve retweet ettiği twitler sonrası sert eleştirilere hedef olan Say tepkileri abartılı ve yıkıcı bulduğunu söylerken "şahsıma yapılan çirkin saldırılar ve yıkıcı radikal tutumu esefle kınıyorum" dedi.

İşte Fazıl Say'ın o açıklaması:

06.04.2012 Cuma günü “Twitter”da yazılan Hayyam şiiri üzerine verilen abartılı tepki ve radikal kesimin tahrikleri sonucu büyüyen bu durumdan dolayı, üzüntülerimi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Teknik anlamda “Twitter”da “Retweet” olarak bilinen söylemin tamamen yanlış anlaşılması ve “Retweet” yapan şahısların söylemlerinin sanki benim tarafımdan yazılmış gibi yansıtılması tamamen cehalet ve teknik bilgisizlikten ibarettir.

Konunun büyümesinin ardından şahsıma yapılan çirkin saldırılar ve yıkıcı radikal tutumu esefle kınıyorum.

Ayrıca; Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Hayyam, Mevlana ve birçok diğer şairlerin şiirlerini, Dünya ve Anadolu edebiyatının söylemlerini paylaşmak demokratik ortamda herkesin olduğu kadar benim de en büyük hakkımdır.

Dünya üzerinde ve tarihinde bulunan, bir kesimi veya toplumu temsil eden herhangi bir kişiye yada kuruma saldırıda bulunmak, hakaret etmek bunun yanı sıra din, dil ve ırk ayrımı yapmak biz sanatçılara zaten yakışmayan bir davranıştır.

Sizlerden ricam, kışkırtma ve saldırı şeklinde şahsıma yakıştırılan suçlamalara ve hakaretlere aldırış etmemenizdir.


Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  28.11.2014 09:15
  ııı
  Geri vitesi n babası fazıl Say :)
 • Misafir
  03.10.2014 00:34
  ALLAH birdir
  Zalimler ve inançsızlar için yaşasın cehennem
 • Misafir
  03.10.2014 00:00
  cehennem
  Zalimler ve inançsızlar için yaşasın cehennem
 • Misafir
  25.02.2014 12:25
  asaf karadeniz
  ben sadece fazıl say için üzülürüm....
 • Misafir
  22.01.2014 18:02
  -_-
  Yunus Emrenin, Mevlananın sözlerini paylaşmakta özgürsek Hayyamın sözlerini paylaşmakta özgür değilmiyiz diyor fakat ben ne yunus emrenin ne de mevlananın hiç bir sözünde ateistlere yönelik bir hakaret görmedim.Müslüman olup kötü davranışlarda insanları da islamın tek temsilcisi görmek ve örnek müslüman saymanızı yanlış buluyorum.
 • Misafir
  29.08.2013 07:04
  tebrik ediyorum
  bu sanatcı gecinen arkadasa actığı davadan dolayı duyarlı bilinçli güzel insan yetiştirenden Allah razı olsun dediğim kardeşimi selamlıyor saygılar sunuyorum Allah iki cihandada yüzünü güldürsün kardeşim (yucar)
 • Misafir
  13.05.2013 18:00
  İKRA
  Allah kuran ı kerimde oku diye bşlamıyormu tüm ilahi dinler de oldugu gibi Fazıl önce oku. sonra yorum yap akşam ezanı kısa okunur diğerleri uzundur...
 • Misafir
  07.05.2013 19:07
  .
  Fazıl Say dunyaca unlu bir piyanist. Turkiyeyi dunyaya tanıtıyor ama biz turklerın cogu sanattan maalesef anlamıyor youtube da bile izleyenlerın cogu yabancı ve hepsının yorumları cok ıyı inanır inanmaz sizemi kalmış o zaman her ateıst kısıye ceza vermenız gerekıyor ayrıcan bırcok kişi retweet yapmış allaha fazıl sayın degerını bılmelısınız konserleri yuzlerce liradan satılıyor sız kac kurusluk adamlarsınız ?
 • Misafir
  29.04.2013 00:57
  nerede düşünce özgürlüğü
  her insan kendisinden mesuldür, inanıp inanmaman kendinedir... burada müslümanlara hakaret görmüyorum, sadece sorgularken bazı gerçekleride delil olarak yansıtıyorsun...
 • Misafir
  28.04.2013 10:51
  sen kimsin
  dünyanın%99 u ALLAH,a inanırken sen bukadar insana yalancımı diyorsun.senin kursağından ekmek geçiren insanlara saygın bu kadar mı?.sana hakkımız haram olsun diyecem ama sen onada inanmadığın için?=!''^+%&//(&%%++^ anladın sen onu.