Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Altın Fiyatları Ne Olacak? İşte Şaşırtan Tahmin

Altın Fiyatları Ne Olacak? İşte Şaşırtan Tahmin

Altın Fiyatları Ne Olacak? İşte Şaşırtan Tahmin
27.06.2013 Perşembe 14:18
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 10450 Defa Okunmuştur
Altın yükselişe geçecek. Altın fiyatlarında uzun vadeli hedef 2.230 $.
 Altında yaşanan şok düşüşlere rağmen Erste Group'un yayınladığı raporda, altında yükseliş trendinin bitmediğine dikkat çekti.

Erste Group tarafından yayınlanan "Altına Güveniyoruz" raporuna göre altın fiyatı 1.480 dolar seviyesine yükselecek. Alında yükseliş trendinin sona ermediği, Merkez Bankaları’nın genişlemeci politikalarının etkisiyle altın fiyatlarının yükseleceği hatta uzun vadede 2 bin dolar aşacağı belirtiliyor.

Altın fiyatlarında yaşanan büyük düşüşün ardından, altına olan güven gerilediği ancak yatırımcıların pozisyonları altın fiyatlarının dibe vurulduktan sonra toparlanma yaşayacağını gösteriyor.

UZUN VADEDE HEDEF 2.230 DOLAR

Piyasalarda altın fiyatlarında yükseliş döneminin bittiğine yönelik ortak bir görüş olsa da, Erste Group’un “Altına güveniyoruz” başlıklı en son raporuna göre, altının lehine olan temel veriler, daha önce hiç olmadığı kadar cazip oluyor. Erste Group Uluslararası Emtia Analisti ve raporun yazarlarından Hans Engel, ““Sonuç olarak önümüzdeki dönemde altına olan ilginin artacağını ve iyileşme yaşanacağını düşünüyoruz. Ancak beklenen biraz iyileşme zaman alacak” dedi.

Erste analistleri, bu raporda ilk kez altının kantitatif değerlendirmesine yer verdi. Bir model yardımıyla, ABD’nin gelecekteki parasal politikalarına ve bu politikaların altın fiyatları üzerindeki etkilerine ilişkin bir dizi farklı senaryo üretildi. Aşırı senaryolar için küçük gerçekleşme olasılıkları modellenmiş olsa da, model ciddi bir risk primini doğrulamakta. Bu parametrelere göre, altın fiyatlarında uzun vadeli hedef 2.230 $.
Kaynak: Vatan Finans
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  27.06.2013 21:49
  az ekonomiden
  anlayan sağın solun dediğine bakmaz
 • Misafir
  27.06.2013 21:29
  duser
  daha dusecek altin.
 • Misafir
  27.06.2013 20:24
  kesinlikle bir oyun!
  var yine bir şeyler,ne olduda düştü.yine garip-gurabanın üçbeş kruşunu toplamak,şimdi altın alma zamanı tabii parası olana,göreceksiniz üç dört ay sonra eski fiatına cıkacak şimdi adamlar topluyor düşük fiattan yarın satacaklar yüksek fiattan olan kime olacak tabiiki garibana.hani kıbrıs borçlerı için elindeki altını satacağından dolayı güya altın düştüğünü söyleyen sahtekar yorumcular kıbrıs elindeki altınları satmadı, ne oldu şimdi;geçin bunları.zorunlu olmayan elindeki altını satmasın.
 • Gamzem
  27.06.2013 15:53
  ALTIN
  ALTININ FECİ BİR ŞEKİLDE DĞŞMESİ BEKLENİYOR
 • Misafir
  27.06.2013 15:45
  ALTIN
  ALTININ FECİ BİR ŞEKİLDE DĞŞMESİ BEKLENİYOR