Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Almanya'da Camiye Molotoflu Saldırı

Almanya'da Camiye Molotoflu Saldırı

Almanya'da Camiye Molotoflu Saldırı
07.01.2012 Cumartesi 18:18
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 971 Defa Okunmuştur
Almanya'nın Darmstadt Kenti'nde DİTİB Türk İslam Birliği Merkez Camii, kundaklanmaya çalışıldı.
Almanya'nın Darmstadt Kenti'nde DİTİB'e bağlı olarak faaliyetlerin sürdüren DİTİB Türk İslam Birliği Merkez Camii, kimliği bilinmeyen kişiler tarafından kundaklanmaya çalışıldı. Darmstadt polisi, Riedstrasse'deki kültür merkezinin cami olarak kullanılan bölümüne yanıcı madde atıldığını, alevlerin kendiliğinden söndüğünü ve binanın pencere camının kırıldığını, duvarda sadece is kaldığını bildirdi. Yangınla ilgili geniş çapta soruşturma başlatılacağını bildiren Darmstadt polisi, cami ve çevresinde güvenlik önlemlerinin arttırılacağını duyurdu.

İKİ KİŞİ KOŞARAK KAÇMIŞ

Geceleyin internet başında iken bir patlama sesi duyduğunu vurgulayan DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Kerim Şükrü Ünlü "Caminin yanındaki binada ailemle kalıyorum. Patlama sesi duyunca önce rüzgarlı havanın bunu yaptığını sandık. Eşim buna rağmen merak edip pencereye koştu. İki kişinin yoldan koşarak gittiğini söyledi. Camları açıp çevreye baktım, hiç birşey fark edemedim. Sabah namaza gitmek için camiye gidince pencerenin camına molotof atıldığını, yakılmak istendiğini görünce Başkan Fuat Kurt'u haberdar ettim" dedi.

DOSTLUĞUMUZA GÖLGE DÜŞÜREMEZLER

Olayı duyunca polisi aradığını söyleyen DİTİB Merkez Camii Başkanı Fuat Kurt, kundaklama girişimlerini sert dille kınayarak, "Polisler inceleme yaptılar. Suçluları yakalamak için çalışacaklarını söylediler. Polis, karşımızdaki fabrikanın kapısında nöbet tutan kapıcının, camiye giren iki kişiyi görünce düdük çaldığını, bu nedenle bu eylemi yapan kişilerin acele edip kaçmalarının kundaklamayı başarısız kıldığını belirtti. Kentimizde tüm dinlerin barışçı bir şekilde yaşadığı hoşgörülü ve açık bir atmosfer vardır. Her insanın kendi dini inançlarına göre yaşaması hukuk devletinin tüm imkanlarıyla savunulmalıdır. Bu eylemler bizim dostluğumuza gölge düşüremez" dedi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  08.01.2012 08:13
  bekir
  turkiyede olsa dunya aya kalkardin ha
 • Misafir
  07.01.2012 18:34
  NeoNazi
  Eger Hitler Yaşasaydı O Neonazilerin hepsini idam ederdi.. Nazi demek Disiplin demek.. Güç demek.