Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Ali Babacan: Kredi Kartı Borçlanma Aracı Değildir (Video)

Ali Babacan: Kredi Kartı Borçlanma Aracı Değildir (Video)

Ali Babacan: Kredi Kartı Borçlanma Aracı Değildir (Video)
19.07.2013 Cuma 12:31
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 428 Defa Okunmuştur
Kredi kartı tartışmaları sürüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kullanmayın' çıkışının ardından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da konuştu. Babacan, "Kredi kartı borçlanma değil ödeme aracı olarak kullanılmalıdır, dikkatli olunmalı" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta başında kredi kartlarıyla ilgili yaptığı açıklama sonrası tartışmalar sürüyor. Başbakan Erdoğan, "Kredi kartı kullanmayın" diyerek, kimi kesimden destek görmüş, kimileri tarafından da eleştirilmişti. Tarışmalar sürerken Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan da kredi kartlarıyla ilgili değerlendirme geldi.

'ÇOK DİKKATLİ OLUN'

Kredi kartı kullanımında çok dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Babacan, "Bizim tavsiyemiz kredi kartının borçlanmada değil, ödeme aracı olarak kullanılması" dedi. Babacan, kredi kartının en pahalı borçlanma yolu olduğunun da altını çizdi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  20.07.2013 08:36
  COK BİLİYORSANIZ ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPIN
  ASGARİ ÜCRET 800 TL 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN ACLIK SINIRI 3200 TL DEVLET KURUMU BU RAKAMI ACIKLIYOR GELMIŞ BURDA KREDİ KARTI KULLANMAYIN DİYORSUN TAŞ MI YEYECEZ OTMU YİYECEZ YADA COPTEN Mİ YEMEK TOPLAYIP YİYECEZ ADAM GİBİ BİRŞEY SOYLEYİNDE ONA İNANALIM SAYIN BABACAN BİLE SOLEDİGİNE KENDİ BİLE İNANMIYORDUR EMİNİM BUNDAN MİLLETİ BANKALARIN KUCAGINA ATMAYIN COK BİLİYORSANIZ BENZİN 5 TL OLMUS BABACANIN HABERİ YOK BUNDAN SANIRIM
 • Misafir
  19.07.2013 18:24
  en son konuşması gereken kişiler konuşuyor
  ....şimdi mi aklınıza geldi, asgari ücretle kuş yemi alabilirsiniz, verdiğiniz ücretler komik, hep yabancı sermayeye çalıştınız, şimdi siz kendi topuğunuza sıkıyorsunuz faiz lobisi ile glediniz, dikkat edin götürmesinler