Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Aksaray ve Konya'da Kar Tatili

Aksaray ve Konya'da Kar Tatili

Aksaray ve Konya'da Kar Tatili
16.01.2012 Pazartesi 11:37
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 514 Defa Okunmuştur
Konya ve Akşehir İlçesi ile Aksaray'da etkili olan kar yağışı sonrası okullar bir gün süre ile tatil edildi.
Konya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Konya merkez Karatay, Meram ve Selçuklu İlçelerinde hava şartları nedeniyle okullara bir gün ara verilmiştir. Bu nedenle söz konusu ilçelerde ilköğretim ve orta öğretimde ders yapılmayacaktır. Ayrıca söz konusu ilçelerde çalışan kamu görevlisi engelli ve hamileler bir gün idari izinli sayılacaktır" denildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının etkili olduğu Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde de okulların bir gün süre ile tatil edildiğini bildirdi. Ayrıca yine kar yağışının etkili olduğu Aksaray'da da okulların bir gün tatil edildiği belirtildi.

Çocuklar Kartopu Oynadı

Okulların tatil edilmesinin çocuklar da kar topu oynayarak kar'ın keyfini çıkardı. Parklara ve sokaklara çıkan çocuklar birlerine kartopu atarak eğlendi. Belediye ekipleri de kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptı.

Uçak Seferleri İptal, Köy Yolları Kapalı

Konya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Konya-İstanbul akşam ve sabah uçak seferleri de karşılıklı olarak iptal edildi. Şehir içi trafiğinde ve şehirlererası yollarda ulaşım güçlükle yapılırken, İl Özel İdaresi yetkilileri kapanan köy yollarını açmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü bildirdi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
aksaraya   konya   kar   tatil  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.