Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Akademik Personel Alınacak

Akademik Personel Alınacak

Akademik Personel Alınacak
18.06.2011 Cumartesi 14:53
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 412 Defa Okunmuştur
Çeşitli üniversitelere farklı bölümlerde akademik personel alımı gerçekleştirilecek. Bingöl, Bartın, Bahçeşehir, Ege, Celal Bayar, Abant İzzet Baysal ve Gazi Üniversieleri toplamda 118 akademik personel alımı yapacak.
Üniversitelerin akademik personel alımlarına ilişkin duyuruların, Resmi Gazete'de de yayınlanmasının ardından resmiyette kazanmış oldu.

Buna göre, Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, Fen Edebiyat, İlahiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ile Ziraat Fakültelerinde görevlendirilmek üzere 1 profesör, 1 doçent ile 3 yardımcı doçent olmak üzere toplam 5, Bahçeşehir Üniversitesi, Mühendislik, Hukuk, Mimarlık ve Tasarım ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri için 1 profesör, 1 doçent, 5 yardımcı doçent olmak üzere 6 akademik personel alacak.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü de Tıp, Eğitim, Fen, Edebiyat, Mühendislik, Ziraat, Diş Hekimliği, Eczacılık Fakülteleri ile İzmir Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulunda görevlendirilecek 9 profesör ile 10 doçent alımı gerçekleştirecek.

Celal Bayar Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Saruhanlı Meslek Yüksek Okulu, Soma Meslek Yüksek Okulu, Tıp Fakültesi, Turgutlu Meslek Yüksek Okulu ile Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda görev yapmak üzere 35 profesör ve 28 doçent istihdam edecek.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Diş Hekimliği, Eğitim, Fen-Edebiyat, iktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik-Mimarlık, Tıp Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve SPor Meslek Yüksek Okulu ve Mudurnu Meslek Yüksek Okulunda çalışmak üzere 4 profesör, 10 doçent ile 35 yardımcı doçent alacak.

Gazi Üniversitesince, Atatürk Meslek Yüksek okulu, Edebiyat, Fen, Gazi Eğitim, Güzel Sanatlar, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sanat ve Tasarım, Tıp Fakülteleri ile Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda istihdam edilmek üzere 18 profesör, 23 doçent ile 5 yardımcı doçent alınacak.

Bartın Üniversitesi de, akademik birimlerinin öğretim üyesi ihtiyacını karşılamak amacıyla Eğitim, Edebiyat, Orman, Mühendislik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerine öğretim üyesi olarak profesör, doçent ve yardımcı doçent alacak.

İlgilenen adaylar üniversitedelerin web sitelerinden de detaylı bilgiye ulaşabilecekler.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.