Haber365 Ana Sayfa » İSTANBUL » Yaşam » Ailece Balık Tutma Sefası Faciayla Bitti (video)

Ailece Balık Tutma Sefası Faciayla Bitti (video)

Ailece Balık Tutma Sefası Faciayla Bitti (video)
02.07.2012 Pazartesi 03:29
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2938 Defa Okunmuştur
Avcılar sahilde balık tutmak için kiraladıkları kayıkla denize açılan aile, fırtına nedeniyle tekneleri devrilince tam bir can pazarı yaşadı. Ailenin en küçük oğlu dalgaların arasında kayboldu...
Avcılar sahilinden bir  kayık kiralayan 5 kişilik aile balık tutmak amaçlı kıyıdan 150-200 m uzaklaştı. Denizde fırtana çıkması üzerine kayık devrildi. Kayıktaki 4 kişi kendi imkanlarıyla karaya ulaşmayı başardı.. Ailenin en küçük bireyi O.K. (17) denizde kayboldu.

Olay yerine gelen sahil güvenlik ekipleri, O.K.’yi bir süre aradıktan sonra havanın kararması ve saat 21:00’den sonra arama çalışmalarının yapılamamasından dolayı arama faaliyetlerini sabaha bıraktı.

O.K’nin babası Mevlüt Karataş (58) oğullarının ve gelinlerinin tekneyi kiralaması sırasında can yeleği bile verilmemesinden şikayet etti. Karataş, “Vatandaşın canı bu kadar ucuz mu? Ben şimdi kime dert yanacağım, sabaha kadar nerede bekleyeceğim. 8 saattir sahilde bekliyorum. Artık aramalara yarın sabah devam edeceklerini söylediler. Oğlumun sağ çıkacağını kesinlikle düşünmüyorum. Benim tek dileğim ileride başka insanların canı yanmasın.” dedi

Teknede kardeşi ile beraber olan ağabey Volkan Karataş, denize açıldıktan sonra bir anda denizin kabardığını söyledi. Karataş, “Kiraladığımız sandal motorlu bir sandaldı. Kenarından su aldığını sonradan fark ettik. Deniz de patladıktan sonra komple su aldı. Her şey bir dakika içinde oldu. Bize ne can yeleği verdiler ne de başka bir şey. Sadece pazarlık yaptılar bizimle. Ne kadar kişi binilir bu tekneye, nasıl olur hiç kimse bir bilgi vermedi. Eşim yüzme bilmiyor benim. Denizde kaybolan kardeşim de yüzme bilmiyor. Ortanca kardeşimle eşi küçük kardeşime sarıldılar. Çıkarmaya çalıştılar. Ben, eşim yüzme bilmediği için onu tutuyordum. Su dalgalı olduğu için bayağı bir açığa sürüklendik.” dedi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.