Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Ahmedinejad Gözaltına Alındı!

Ahmedinejad Gözaltına Alındı!

Ahmedinejad Gözaltına Alındı!
02.05.2013 Perşembe 09:32
Bu Habere 7 Yorum Yapıldı
Bu Haber 6377 Defa Okunmuştur
Ahmedinejad'ın, İran Devrim Muhafızları İstihbaratı Şefi tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.
Habertürk'ten Kasım Candemir'in haberine göre; İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın, İran Devrim Muhafızları İstihbaratı Şefi Hüseyin Tayib tarafından 7 saat gözaltında tutulduğu öne sürüldü. "Rıza Halili" ismini kullanan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) eski görevlisi ve Pentagon danışmanı, Ahmedinejad'ın geçen Pazartesi günü konvoyunun önünü kesen Devrim Muhafızları'nca zorla Tayib'in yanına götürüldüğünü iddia etti.

"AHMEDİNEJAD HAMANEY'E ŞANTAJ YAPTI"
Halili, Ahmedinejad'ın koltuğunu sağ kolu saydığı yardımcısı İsfendiyar Rahim Meşai'ye bırakmak istediğini, bunun için de Meşai'nin adaylığına karşı çıkan ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e şantaj yaptığını öne sürdü. Ahmedinejad'ın, Meşai'nin aday olmasına izin verilmezse, 2009'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerine hile karıştırldığını kanıtlayan belgeleri kamuoyuna açıklayacağını söylediği belirtiliyor. Belgelerin, Ahmedinejad'ın gerçekte 6 milyon oy aldığını, ancak hileyle bu rakamın 24 milyona çıkarıldığını gösterdiği söyleniyor.

AHMEDİNEJAD'A "SESSİZ KAL" TEHDİDİ
Halili, Tayib'in 7 saat süren sorgusu boyunca Ahmedinejad'ı bu belgeleri açıklamaması konusunda tehdit ettiğini ifade etti. Sorgulamaya Tayib'in yanında Hameney'in İstihbarat Şefi Aşgar Hicazi ile oğlu Mojtaba Hamaney ve Başsavcı Golam Hüseyin Muhsini'nin de katıldığı kaydedildi.


Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  02.05.2013 17:47
  ELKADININ ÖNÜNDE DİZ CÖKENLERE
  BOYNUNDA İSRAİL ŞEREF TABELASI İLE GEZENLERE MÜSLÜMAN DENMEZ KİTABIMIZ KURANDA KULA KULLUK YOKTUR DİZ CÖKÜLMEZ.AYRICA MÜSLÜMANIZ DİYEN HER ÜLKEDE MÜSLÜMANLIK FARKLI YORUMLANIYORSA.İRAN IRAK SURİYE GİBİ ÜLKELER.TARİHTE HANGİ SAVAŞLARDA BİZE YARDIMCI OLMUŞLARDIR.BİR BİLEN YAZSIN YANIMIZDA CARPIŞMAYAN.İRAN GİBİ PKK YI YILLARDIR DESTEKLEYEN KARAYILANI BASIN TV TESCİLLİ YAKALAYIP SERBEST BIRAKAN BİR ÜLKENİN LİDERİ İSE BİZİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR.
 • Misafir
  02.05.2013 17:23
  .....
  [Müslüman Müslümanın kardeşidir ona zulmetmez; onu düşmana teslim etmez. Kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim bir Müslümanın sıkıntısını giderirse, Allah da kıyamette onun bir sıkıntısını giderir. Kim de bir Müslümanın ayıbını örterse, Allah da kıyamette onun bir ayıbını örter.]

  [Buhr, Mezlim 3]  Bu sözleri diyenler siz Kurana mı uyuyorsunuz hadise mi (uhuvvet)risaleye mi?
 • Misafir
  02.05.2013 16:41
  ALLAHIN SOPASI YOK
  BU YAKLAŞAN BİR SONUN BAŞLANGICIDIR.BİRİLERİDE HAKETTİĞİ DERSİ SONUNDA ALACAKTIR.ELKADININ ÖNÜNDE DİZ CÖKEN BİRİLERİ.
 • Misafir
  02.05.2013 13:53
  İNŞALLAH
  BİZDE DE ŞER-İ İDARE GELİRSE TAYYİBİ İÇERİ ATABİLİRLERMİ ACIBA?
 • Misafir
  02.05.2013 11:39
  ....
  asarlar inşallah
 • Misafir
  02.05.2013 11:35
  puahhhh
  sıkar biraz.....
 • Misafir
  02.05.2013 10:31
  tekrarliyorum
  bu adam cia ajanidir, bunu bahane ederek irana saldiracaklar