Haber365 Ana Sayfa » Sağlık » Ağızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?

Ağızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?

Ağızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?
17.03.2011 Perşembe 20:30
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 109297 Defa Okunmuştur
Sabah uyandığınızda sizde yastığınızda bir ıslaklık hissediyorsanız geceleri uyurken salyanız akıyor demektir.
Kulağa hoş gelmeyen bir tabir olsada bir çok insan bu rahatsızlığa maruz kalıyor. Ağızdan salya akmasının sebep ve tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu makalemizde detaylı olarak açıklıyoruz.

Gece meydana gelen ağız akması birçok kişinin şikâyetleri arasında yer alır. Çocuklardan yetişkinlere kadar görülebilen ağız akmasının birçok sebebe bağlı olabilir. Uyurken rahat nefes alınamadığı için ağız açık bırakılır, bu da salyanın akmasına neden olur. Ağzın açık olarak yatılması sadece salya için değil, aynı zamanda gece boyunca ağza bakteri girişi olacağından enfeksiyonlara da neden olmaktadır. Makalemizde ağız akmasının nedenlerini ve bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bitkisel tedavi kürünü sizlerle paylaşacağız.

NEDENLERİ NE OLABİLİR?

Ağız akmalarının birçok sebebi vardır. Ağız akmasının kesin sebebinin bilinebilmesi için bir KBB doktoruna başvurulmasında fayda vardır. Ama muhtemel nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

* En bilineni ve yaygını bağırsak parazitleridir.
* Geniz eti sarkıklığı,
* Burundaki fiziksel bozukluklar,
* Burundaki tıkanıklıklar,
* Rahat nefes alış verişinizi engelleyen yastık ve yataklar,
* Birtakım yemek borusu ve mide problemleri (özellikle çocuklarda),
* Çocuklarda yeni bir diş çıkması,
* Tükürük bezlerinde bir problemden kaynaklanabilir,
* Ağız içi aftlar, diş apsesi, dil ve damakta lezyon,
* Yutma kaslarındaki bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir.

Ağız Akmasında Bitkisel Tedavi

4 bardak su, 1 kahve fincanı yeşil mercimek ve 1 çorba kaşığı sumak 10 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra soğutulur. Yatmadan yarım saat önce gargara yapılır. İlaveten taze üzüm veya ayva yemek de yararlı olacaktır.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  04.01.2015 00:44
  Salya
  Çoğunlukla bağırsaktaki parazitler neden oluyor bende 14 yaşındayım ve karaciğer temizlemesi yaparak upuzun bir kurt gibi bişey çıktı artık akmıyor . Tavsiye ederim
 • Misafir
  16.11.2014 22:14
  Tedavi türü
  Benim de ayni sorunum var.Konusurken, bazen daliyorum isime, konrolsüz akiyor agzim.Cok rahatsiz edici bir durum.Neuroloji beni Tip fakültesine gönderdi.Boteks dedikleri tedaviye baslandi.Yüzümden kulak memesi altindan iki tarafa da igne yapildi.agizdaki tükürük bezlerinin fazla calismasini azaltmasini saglamak icin.Ikinci tedaviyi üc ay sonra yapilacak.Daha yeni yapildi bekliyorum.Belirtmem gereken önemli durum ben Almanya`da yasiyorum.Tedavimi Saglik sigortasi üstleniyor.Cok altarnatif tedavi türü de uygulandi faydasi olmadi.Hepimize sifalar diliyorum.
 • Misafir
  02.10.2014 13:17
  yeterrrrrr
  Ben 24 yasindayim kendimi bildim bileli bu sorun bende mevcut.dahiliye giyim parazit yok kbb a gittim bi sıkıntı yok ama sorun devam ediyoo artik sıkıldım bu durumdan tedavisini bilen varsa lutfen soylesin.
 • Misafir
  21.07.2014 17:39
  salya
  ben de 15 yaşındayım aynı problemle karşı karşıyayım ve sizin verdiğiniz bu bitkisel tedaviyi uygulamak istiyorum ancak verdiğiniz tedavi yönteminde gargara yaparken yaptığımız bitkisel ilacın tamamını mı kullanacağız yoksa 1 defa yapmak yetiyor mu ?
 • Misafir
  24.04.2014 17:52
  salya
  ben14 yasindayim ve agzima surekli salya yilir ne yapiyim yok etmek icin hic hoslanmiyorum bu durumdan nolur yardim edin