Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » AK Parti'nin Bürokratları Danıştay'da

AK Parti'nin Bürokratları Danıştay'da

AK Parti'nin Bürokratları Danıştay'da
04.03.2011 Cuma 13:55
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1419 Defa Okunmuştur
Cumhurbaşkanı Gülün Danıştaya yaptığı atamaların çoğu hükümetin gözde isimleri.
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun geçen hafta yaptığı  atamanın ardından önceki gün de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ağırlıklı olarak bakanlık bürokratları olmak üzere 15 kişiyi Danıştay üyeliğine seçti.

Cumhurbaşkanı Gül’ün Anayasa ve Danıştay Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince boş bulunan Danıştay üyelikleri için seçtiği isimler şöyle:

Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık, Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ulusoy, Merkez Valisi Bülent Kılınç, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Olcay, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Tuncay Tutar, Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Müşavir Avukatı Halide Esen, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Halil Yılmaz, eski Karayolları Genel Müdürü Hicabi Ece, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er, eski Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu Başkanı Mahmut Vural, Merkez Valisi Mevlüt Atbaş, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Kökçam, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Nizamettin Kalaman, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yalçın Ekmekçi ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zeki Yiğit.

İBRAHİM ER ERDOĞAN'IN TEYZE OĞLU
Danıştay üyeliğine atanan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er’in, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın teyzesinin oğlu olduğu belirtildi. MEB’de ilköğretim müfettişi olarak görev yaparken 2003 yılında 2 kadrosu olmasına karşın 3. genel müdür yardımcısı olarak göreve getirilmişti. Er, 2007 yılında da İlköğretim Genel Müdürü olmuştu. Rize Pazarköylü olan Er, Güneysu İmam Hatip Lisesi mezunu.

Danıştay’a atanan isimlerden Halide Esen’in de Başbakan Erdoğan’ın da memleketi olan eski Rize Valisi Kasım Esen’in eşi olması dikkat çekti.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Danıstay   Gul   Hukumet  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  07.03.2011 00:42
  akp işte
  elhamdülillah müslüman bir ülkeyiz bunlar ama bunlar siyasi olarak düşünmüşler eyer islamı bunların ağası olan fetullah ve bunlar iyi bilselerdi her sınada soruları çalıp kendi yandaşlarına vermez bunun bir kul hakkı olduğunu bilirlerdi gülde napsın garip sonuçta emanetçi omakamda kim yönetiyor onu?
 • Misafir
  04.03.2011 19:57
  misafir
  ak parti kendi adamlarını başa getiriyor adaletsizlik adam gayırma.füze kalkınma projesini unuttular galiba halk ne çabuk