Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » 4 Yaşındaki Pusat Narkoz Kurbanı

4 Yaşındaki Pusat Narkoz Kurbanı

4 Yaşındaki Pusat Narkoz Kurbanı
09.09.2011 Cuma 08:56
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3364 Defa Okunmuştur
Bursa'da Hacer ve İrfan Kaya çiftinin 4 yıl önce oğulları Pusat doğdu. 2 kulağı da kafatasına yapışık doğan Pusat'ı, ailesi Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Kahveci'ye götürdü.
Prof. Kahveci, Pusat’ı ancak 4 yaşında ameliyat edebileceğini söyledi.

“Bu bir cinayet”


İddiaya göre, önceki gün özel bir hastanede ameliyata alınan Pusat’ın doktoru, ameliyat sırasında çıkıp aileye, “Pusat’a sanırım fazla narkoz verilmiş. Solunum yolları tıkandı. Durumu ağır” dedi. Ambulans ile Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen Pusat, yolda can verdi. Olayın peşini bırakmayacağını söyleyen baba İrfan Kaya, “Ramazan Kahveci, ameliyatı özel hastanede yapacağını belirtip, ‘3 bin TL hastane masrafı, 3 bin TL de ben alacağım’ dedi. Elimizle getirip yatırdığımız çocuğumuzu fazla narkoz vererek öldürdüler” dedi. Pusat, Hamitler Mezarlığı’nda toprağa verilirken anne sinir krizi geçirdi.

Doktor da şikâyetçi

Savcılık soruşturma başlatırken, dün sabah izne ayrılan Prof. Ramazan Kahveci ise hasta yakınlarının saldırısına uğradığını, polisin biber gazı sıkarak kendisini kurtardığını ve hastanede tedavi altında olduğunu söyledi. Prof. Kahveci, “Fakültede özel ameliyat yapamadığım için başka hastaneyi tercih ettik. Ben de şikâyetçi oldum” dedi.

Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 10 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  03.11.2013 10:09
  cokyazık olmus
  bence bu büyük bir suçtur insanların gözü paradan dönüyor bazen.Allah ailesine sabır versin
 • Misafir
  15.09.2011 12:52
  kader
  evet kader neden mi ben yıllar önce komple yanmışdım benı hayata bağlayan ramazan hocdır ona hayatımı borçluyum ailesi bence haklıyken haksız duruma düşmüş ramazan hocayı çok ıyı tanırım asla basit hatalar yapmaz o hata narkozu veren kısıye aıttır...inşallah aile yaptığı hatayı anlar ve pusatın hakkını hastahaneden alır ...
 • Misafir
  09.09.2011 10:20
  Üniversite doktorları
  Bugün bazı prof.ler üniversiteleri ticarethane olarak kullanıyorlar. üniversitenin tüm imkanlarını kullanıp hastaları tedavi ediyorlar parayı cebe atıyorlar. Bu ülke; bu doktorları insanların tedavisi için eğitti insanların kanını emmek için değil.Hükümetin Üniversitedeki doktorlar ile ilgili yaptığı çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz ve daha fazlasınıda bekliyoruz. İnsan canı bu kadar ucuz değil.
 • Misafir
  09.09.2011 09:12
  cok üzüldüm
  hastalar acilan yaradan degil,anestesistlerin beyne verdigi zarardan ölüyo genelde.benim kizimda 4 yasinda az kalsin ölüyordu.beynine zarar verdi...Allaha sükür simdi iyi ve üniversitede okuyo.yavruya Allah rahmet etsin,ailesine sabir versin:(
 • Misafir
  09.09.2011 09:06
  pusat
  hem suçlu hem güçlüsün nasıl iş anlamıyorum küçük çocuğun suçu ne sen para alacaksın diye çocuk ölüyor insan hayatı bu kadarmı ucuz yazık çok yazık.Pusatın anne ve babasına baş sağlığı dilerim.