Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » 30 İlin İlçe Adayları Açıklandı

30 İlin İlçe Adayları Açıklandı

30 İlin İlçe Adayları Açıklandı
25.01.2014 Cumartesi 01:52
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1093 Defa Okunmuştur
AK Parti, aralarında İstanbul'un da bulunduğu 11'i büyükşehir, toplam 30 ilin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.
Aday listeleri il teşkilatlarına gönderildi.

İlçe belediye adayları belli olan büyükşehirler arasında İstanbul'un yanı sıra, İzmir, Eskişehir, Hatay, Mersin, Çanakkale, Trabzon, Mardin, Ordu, Sakarya ve Samsun'un da bulunuyor.

İstanbul'da; Kadıköy'e Hurşit Yıldırım, Şişli'ye Mukadder Başeğmez ve Beyoğlu'na Ahmet Misbah Demircan aday gösterildi.

İzmir'de ise Konak'a İlknur Denizli ve Karşıyaka'ya Tanfer Kemerli aday gösterildi.

Büyükşehirler haricinde 19 ilin de ilçe belediye başkanları belli oldu.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe başkan adayları şöyle:

İstanbul
Adalar: Coşkun Özden
Arnavutköy: Ahmet Haşimi Baltacı
Ataşehir: Nimetullah Topu
Avcılar: Bayram Şenocak
Bağcılar: Lokman Çağırıcı
Bahçelievler: Osman Develioğlu
Bakırköy: Mehmet Emin Ertekin
Başakşehir: Mevlüt Uysal
Bayrampaşa: Atila Aydıner
Beşiktaş: Zeynep Abidin Okul
Beykoz: Yücel Çelikbilek
Beylikdüzü: Yusuf Uzun
Beyoğlu: Ahmet Misbah Demircan
Büyükçekmece: Celal Babayiğit
Çatalca: Savaş Barutçu
Çekmeköy: Ahmet Poyraz
Esenler: M. Tevfik Göksu
Esenyurt: Necmi Kadıoğlu
Eyüp: Remzi Aydın
Fatih: Mustafa Demir
Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta
Güngören: Şakir Yücel Karaman
Kadıköy: Hurşit Yıldırım
Kağıthane: Fazlı Kılıç
Kartal: Temurhan Yıldız
Küçükçekmece: Temel Karadeniz
Maltepe: Edibe Sözen Yavuz
Pendik: Salih Kenan Şahin
Sancaktepe: İsmail Erdem
Sarıyer: Mahmut Sedat Özsoy
Silivri: Tahir Sert
Sultanbeyli: Hüseyin Keskin
Sultangazi: Cahit Altunay
Şile: Can Tabakoğlu
Şişli: Mukadder Başeğmez
Tuzla: Şadi Yazıcı
Ümraniye: Hasan Can
Üsküdar: Hilmi Türkmen
Zeytinburnu: Murat Aydın

İzmir
Aliağa: İbrahim Ethem Yorulmaz
Balçova: Hasan Özcan
Bayındır: Mehmet Kertiş
Bayraklı: İsmail Sarı
Bergama: Hasan Şahin
Beydağ: Fevzi Kaya
Bornova: İlhan Kaya
Buca: Cemil Şeboy
Çeşme: Mustafa Cenger
Çiğli: Adnan Yılmaz
Dikili: Ahmet Dağdelen
Foça: Salih Emrullah Keleş
Gaziemir: Kerem Fahri Baykalmış
Güzelbahçe: Cengiz Sandıklı
Karabağlar: Necip Kalkan
Karaburun: Hüseyin Onur Altın
Karşıyaka: Tanfer Kemerli
Kemalpaşa: Arif Uğurlu
Kınık: Sadık Doğruer
Kiraz: Erol Çomak
Konak: İlknur Denizli
Menderes: Bülent Soylu
Menemen: Mehmet Bilal Kaplangı
Narlıdere: Erkan Dereli
Ödemiş: Mahmut Badem
Seferihisar: Hamit Nişancı
Selçuk: Dahi Zeynel Bakıcı
Tire: Mehmet Çeltikcioğlu
Torbalı: Adnan Yaşar Görmez
Urla: Erşan Eroğlu

Mersin
Akdeniz: Mehmet Sinan Cebe
Anamur: Atilla Olçum
Aydıncık: Ferat Aktan
Bozyazı: Ali Deniz
Çamlıyayla: İslam Sarı
Erdemli: Alpaslan Gürgenç
Gülnar: Mehmet Bahar
Mezitli: Nuri Hocaoğlu
Mut: Murat Orhan
Silifke: Bilal Özkan
Tarsus: Hakkı Meniz
Toroslar: Mehmet Bolat
Yenişehir: Gönül Dilmenli

Trabzon
Akçaabat: Şefik Türkmen
Araklı: Recep Çebi
Arsin: Erdem Şen
Beşikdüzü: Orhan Bıçakçıoğlu
Çarşıbaşı: Coşkun Yılmaz
Çaykara: Hanefi Tok
Dernekpazarı: Mehmet Aşık
Düzköy: Salih Bakal
Hayrat: Mehmet Nuhoğlu
Köprübaşı: Ahmet Tekke
Maçka: Koray Koçhan
Of: Salim Salih Sarıalioğlu
Ortahisar: Ahmet Metin Genç
Sürmene: Rahmi Üstün
Şalpazarı: Fehmi Cengiz
Tonya: Osman Beşel
Vakfıkebir: Muhammet Balta
Yomra: İbrahim Sağıroğlu

Eskişehir
Alpu: Rafet Demirtaş
Beylikova: Özkan Alp
Çifteler: Metin Özen
Günyüzü: Mehmet Remzi Arayıt
Han: Mustafa Pekak
İnönü: Kadir Bozkurt
Mahmudiye: Ayşe Güney
Mihalgazi: Zeynep Akgün
Mihalıççık: İsmail Uysal
Odunpazarı: Nevzat Önder
Sarıcakaya Faruk Güler
Seyitgazi: Hasan Kalın
Sivrihisar: Hamid Yüzügüllü
Tepebaşı: Orhan Soydaş

Bartın
Amasra: Ali Yıldırım
Kurucaşile: Mehmet Zihni Sayın
Ulus: Hasan Hüseyin Uzun

Bayburt
Aydıntepe: Şükrü Ayan
Demirözü: Selami Ersen

Bingöl
Adaklı: Zeki Işık
Genç: Mehmet Hadi Topraktan
Karlıova: Veysi Bingöl
Kığı: Coşkun Güven
Solhan: Abdulhakim Yıldız
Yayladere: Sabahattin Köymen
Yedisu: Salih Uçan

Bitlis
Adilcevaz: Necati Gürsoy
Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban
Güroymak: Hüseyin Mutlu
Hizan: Bedirhan Ekinci
Mutki: Vahdettin Barlak
Tatvan: Fettah Aksoy

Çanakkale
Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin
Bayramiç: Saadettin Arslan
Biga: Mehmet Özkan
Bozcaada: Ali Balcı
Çan: Abdurrahman Kuzu
Eceabat: Kemal Dokuz
Ezine: Haluk Babaoğlu
Gelibolu: Aygen Akdağ
Gökçeada: Yücel Atalay
Lapseki: Eyüp Yılmaz
Yenice: Veysel Acar

Düzce
Akçakoca: Cüneyt Yemenici
Cumayeri: Recep Tuna
Çilimli: Muhsin Yavuz
Gölyaka: Bekir Akbulut
Gümüşova: Ahmet Azap
Kaynaşlı: Erol Bayraktar
Yığılca: Muzaffer Yiğit

Edirne
Enez: Abdullah Bostancı
Havsa: Naci Arda
İpsala: Mehmet Kerman
Keşan: Mustafa Mercan
Lalapaşa: Ali Osman Uzman
Meriç: Nihat Yörük
Süloğlu: Erol Atik
Uzunköprü: Ercan Çobanoğlu

Hakkari
Çukurca: Mustafa Turan
Şemdinli: Fikri Algül
Yüksekova: Mehmet Ali Vatansever

Erzincan
Çayırlı: Atınç Bahadır
İliç: Ahmet Ramazan Buran
Kemah: Mahmut Cantekin
Kemaliye. Mustafa Haznedar
Otlukbeli: Vahdet Ercan
Refahiye: Vezir Dumanlı
Tercan: Karabey Atıcı
Üzümlü: Ahmet Sazlı

Iğdır
Aralık: Yıldırım Turan
Karakoyunlu: Ziyatali Deliktaş
Tuzluca: Ahmet Sait Sadrettin Türkan

Karabük
Eflani: İbrahim Ertuğrul
Eskipazar: Dursun Baş
Ovacık: Hüseyin Denli
Safranbolu: Necdet Aksoy
Yenice: Zeki Çaylı

Kilis
Elbeyli: Süleyman Şimşek
Musabeyli: Ayhan Yılmaz
Polateli: Hakkı Çelik

Muş
Bulanık: Resul Bulut
Hasköy: Mürsel Özen
Korkut: Haşim Arık
Malazgirt: Vefa Yıldız
Varto: Mehmet Lütfü Turgut

Niğde
Altunhisar: Erdal Sarı
Bor : Sıtkı Erat
Çamardı: Yavuz Soylu
Çiftlik: Bayram Taş
Ulukışla: Ali Uğurlu

Rize
Ardeşen: Hakan Gültekin
Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu
Çayeli: Atilla Esmen
Derepazarı: Yakup Samangül
Fındıklı: Adnan Özbalaban
Güneysu: Halil Turan
Hemşin: Halim Kazım Bekar
İkizdere: Hasan Kösoğlu
İyidere: Ahmet Mete
Kalkandere: Nihat Çolak
Pazar: Ahmet Basa

Sivas
Akıncılar: Hasan Şen
Altınyayla: Necmettin Mermer
Divriği: Halit Yazıcı
Doğanşar: Necdet Oktay Karaman
Gemerek: Hakan Bozbıyık
Gölova: İbrahim Yenidünya
Gürün: Mehmet Aktaş
Hafik: Mitat İlhan
İmranlı: Durhan Demir
Kangal: Mehmet Öztürk
Koyulhisar: Eyüp Ayın
Suşehri: Fazlı Yüksel
Şarkışla: Ahmet Turgay Oğuz
Ulaş: İsrafil Göçgün
Yıldızeli: Mustafa Arda
Zara: Seyit Ahmet Pala

Tunceli
Çemişgezek: Necati Tayyar
Hozat: Teslim Dalkıran
Mazgirt: Süleyman Canpolat
Nazımiye: Bertal Ateş
Ovacık: Hasan Hüseyin Dizi
Pertek: Recai Vural
Pülümür: Alişan Aslan

Yozgat
Akdağmadeni: Suphi Daştan
Aydıncık: Ahmet Koçak
Boğazlıyan: Hamdi Erdal
Çandır: Mustafa Ertan Örgün
Çayıralan: Yasin Şahiner
Çekerek: Bedrettin Bozkurt
Kadışehri: Davut Karadavut
Saraykent: Ahmet Öçal
Sarıkaya: Ali Osman Erbir
Sorgun: Ahmet Şimşek
Şefaatli: Zeki Bozkurt
Yenifakılı: Yalçın Karadavut
Yerköy: Mehmet Ağaoğlu

Hatay
Altınözü: Rifat Sarı
Antakya: İsmail Kimyeci
Arsuz: Mehmet Sürer
Belen: Adnan Vurucu
Defne: Onur Karataş
Dörtyol: Bilgehan Aksoy
Erzin: Kasım Şimşek
Hassa: Abdurrahman Demirel
İskenderun: Mehmet Soydan
Kırıkhan: Ayhan Yavuz
Kumlu: İbrahim Paç
Payas: Bekir Altan
Reyhanlı: Hüseyin Şamverdi
Samandağ: Mehmet Gümüş
Yayladağı: Mehmet Kalkan

Mardin
Artuklu: Serdal Yay
Dargeçit: Mehmet Dursun
Derik: Hasip Necimoğlu
Kızıltepe: Cebrail Dinler
Mazıdağı: Abdurrahman Önen
Midyat: Şehmus Nasıroğlu
Nusaybin: Mehmet Ali Tekin
Ömerli: Yılmaz Altındağ
Savur: Nezir Yıldız
Yeşilli: Hayrettin Demir

Muğla
Bodrum: Ali Server Yazgan
Dalaman: Beyhan Korkut
Datça: Günay Cennet
Fethiye: Muhsin Eryılmaz
Kavaklıdere: Mehmet Demir
Köyceğiz: Kemal Ceylan
Marmaris: Ali Doğan Tugay
Menteşe: Mestan Yayman
Milas: Rüştü Yiğitkaya
Ortaca: Çetin Uslu
Seydikemer: Yakup Otgöz
Ula: Nadi Şenkal
Yatağan: Mustafa Toksöz

Sakarya
Adapazarı: Süleyman Dişli
Akyazı: Hasan Akcan
Arifiye: İsmail Karapullukçu
Erenler: Cavit Öztürk
Ferizli: Ahmet Soğuk
Geyve: Murat Kaya
Hendek: Ali İnci
Karapürçek: Orhan Yıldırım
Karasu: Mehmet İspiroğlu
Kaynarca: Zeynur Özel
Kocaali: Ahmet Acar
Pamukova: Cevat Keser
Sapanca: Aydın Yılmazer
Serdivan: Yusuf Alemdar
Söğütlü: Hüseyin Genç
Taraklı: Tacettin Özkaraman

Tekirdağ
Çerkezköy: Ali Ertem
Çorlu: Özlem Yemişçi
Ergene: Hüseyin Bulut
Hayrabolu: Şener Çelikayar
Kapaklı: Ömer Karadeniz
Malkara: Salih Keskin
Marmaraereğlisi: Hikmet Ata
Muratlı: Ahmet Türkoğlu
Saray: İbrahim Duraklı
Süleymanpaşa: Ahmet Aygün
Şarköy: Hatip Şirazi Batı

Ordu
Akkuş: İsa Demirci
Altınordu: Engin Tekintaş
Aybastı: İzzet Gündoğar
Çamaş: Alahitdin Gider
Çatalpınar: Ahmet Türe
Çaybaşı: İsmet Yanık
Fatsa: Hüseyin Anlayan
Gölköy: Ali Kemal Mert
Gülyalı: Talip Şen
Gürgentepe: Yener Yalçınkaya
İkizce: Bahri Söğüt
Kabadüz: Yener Kaya
Kabataş: Yakup Yılmaz
Korgan: Tuncay Kiraz
Kumru: Günan Murat Hatipoğlu
Mesudiye: İsa Gül
Perşembe: Kemal Bahtiyar
Ulubey: İsa Türkcan
Ünye: Ahmet Çamyar

Samsun
Alaçam: Hadi Uyar
Asarcık: İbrahim Yüce
Atakum: İshak Taşçı
Ayvacık: Mustafa Belur
Bafra: Zihni Şahin
Canik: Osman Genç
Çarşamba: Hüseyin Dündar
Havza: Murat İkiz
İlkadım: Erdoğan Tok
Kavak: ibrahim Sarıcaoğlu
Ladik: Selim Özbalcı
Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu
Salıpazarı: Halil Akgül
Tekkeköy: Hasan Togar
Terme: Şenol Kul
Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis
Yakakent: Hüseyin Kıyma
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.