Haber365 Ana Sayfa » Medya » 19 Sanatçıdan Çanakkale Türküsü (Video)

19 Sanatçıdan Çanakkale Türküsü (Video)

19 Sanatçıdan Çanakkale Türküsü (Video)
19.03.2013 Salı 10:53
Bu Habere 10 Yorum Yapıldı
Bu Haber 6908 Defa Okunmuştur
Özdemir Erdoğan, Işın Karaca, Hakan Aysev, Suzan Kardeş gibi isimler Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. Ancak, çalışmada O Ses Türkiye yarışmasının birincisi Mustafa Bozkurt'un da yer alması şaşkınlığa neden oldu. Durum, "Memlekette o kadar usta sanatçı varken, Mustafa Bozkurt da nereden çıktı" yorumlarına neden oldu.
Çanakkale ruhu, bu yıl 19 sanatçının özel yorumuyla canlanacak... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çanakkale Zaferi'nin 98'inci yıldönümünde Çanakkale Türküsü'nü farklı bir tarzla seslendirmesi için 19 sanatçıyı bir araya getirdi. Mikrofon başına geçen ve hiçbir ücret talep etmeyen 19 sanatçı arasında Işın Karaca, Reyhan Karaca, Özdemir Erdoğan, Volkan Sönmez, Suzan Kardeş gibi ünlü sanatçıların yanı sıra O Ses Türkiye yarışmasında birinci olan Mustafa Bozkurt ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bürokratı Amber Türkmen de türküyü seslendiren kadro içinde yer aldı.

ÜÇ GÜNDE BİTTİ

Türkünün klip çalışmalarını da bakanlık üstlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Çanakkale Anıtları'nda Diyarbakır dahil 81 ilden gelecek Çanakkale şehitlerinin torunlarıyla yemekte buluşarak, bu klibi seyredecek. Döneminde yurdun dört bir yanında anaların yaktığı ağıt, kabak kemaneden klarnete, kemençeden elektrogitara, asma davuldan zurnaya, yurdun her köşesinden enstrümanlarla buluşturuldu. Kayıtların üç günde tamamlandığı şarkının klibinin yapımcılığını Murat Tüter üstlendi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  20.03.2013 00:03
  ŞEHİTLERİMİZE DUA GEREK TÜRKÜ DEĞİL
  BİZE TÜRKÜ MÜRKÜ GEREK DEĞİL TARİHLE İLGİLİ BİLGİMİZİ KÜLTÜRÜMÜZÜ GELİŞTİRMEK LAZIM GELİR BÖYLE APIR SAPIR İŞLERLE UĞRAŞMAYIN HERKES Bİ FATİHA OKUSA DAHA MÜNASİP OLUR BENCE ONLAR TÜRKÜ DEĞİL DUA İSTER DUA AYRICADA MİLLETE İHANET VAR BİZDE ŞU AN NE YÜZLE ÇIKICAZ KARŞILARINA O DA AYRI Bİ KONU
 • Misafir
  19.03.2013 23:44
  tebrikler....
  çok güzel bir çalışma olmuş gerçekten tebrik etmek lazım...ayrıca mustafa bozkurta neden bu kadar tepki verilmiş anlamış değilim.21 yaşında ,konservatuar okuyan pırıl pırıl bir genç ve çok da başaralı...sanatçı olmak için illa bir tarafların açılması mı lazım yani...ayrıca demet,gülşen söyleseydi diyen arkadaşlar,onlar da bunu söyleyecek kapasite yok...
 • Misafir
  19.03.2013 21:30
  niye zorunuza gidiyor?
  hayır yanı nedır bu tepkı? bu delıkanlı halkın ıcınden bırısı. hep tarkan hadıse dmet akalın mı boy gosterecek boyle gunlerde? türkiye cumhurıyetının vatandası sadece onlar mı? adamın sesı güzel . hadıse ıstıklal marsımızı sarkı gıbı soyleyınce kac tanenızın sesı cıktı muamma... bos triplere gırmeyın.
 • Misafir
  19.03.2013 17:21
  Malum bu süreç çok önemli :))
  Ahmet kaya'da olmayınca yerine çakması çıkmak zorunda tabi ...
 • Misafir
  19.03.2013 16:12
  ,
  ün merakindan oldugunu sanmiyorum bende olsa bile kendileri nasil ve nerden geldiler acaba cocugun sesi ahmet kaya sesine benzedigi be dogulu oldugu icin dir belkide tepkileri yoksa bu sanatciyim diye gecninenlere söylet canli sarki bakalim söyleyebileceklermi
 • Misafir
  19.03.2013 14:14
  selen
  nedir bu ün merakınız anlamadım gitti
 • Misafir
  19.03.2013 13:16
  ....
  Altında ki arkadaşımızda saçmalamış yani 20 tane demet akalın yada gülşen hande yener vb olcağına Mustafa bozkurtu tercih ederim
 • Misafir
  19.03.2013 13:14
  Çok gereksiz tepki
  Bence çok gereksiz bir tepki. Amaç şehitlerimiz için söylenen çanakkale türküsü değilmiydi. Bunun ünlü olmakla ne ilgisi var. İsterse sıradan insanlar söylesin. İçimizde hissedelim duygulanalım yeter ki.Bence çok güzel söylemiş Mustafa Bozkurtta.
 • Misafir
  19.03.2013 13:03
  ..
  bu adam sanatçı değil ya
 • Misafir
  19.03.2013 12:17
  bencede
  hıc bırısı okadar unlu degıl kı bence hıc guzel olmamıs o guzel duyguyu veremiyor bana bence yenıden duzenlenmesı lazım.. sezen,yıldız,tarkan,hande,demet akalın,gülşen,soner arıca vb.. bunlar olması lazım ozaman o turku daha guzellesır bır butun olur..